Perfumy

Pragnienie czy prawdziwa miłość? – czyli dylemat zamknięty we flakonie od Michaela Korsa…

7CA55F50-5024-4E54-9B7A-0906338BF643

MICHAEL KORS 

Poza linią casual’owych ubrań i dodatków do nich, słynie również z perfum. Nie są i nigdy nie były one w mojej opinii arcydziełami sztuki perfumiarskiej. Tak jak i wcześniej wspomniane ubrania i akcesoria, nie będą gwiazdami czerwonych dywanów, a raczej wybiegów Prêt-à-porter. Nie zmienia to jednak faktu, że są to produkty przyjemne, miłe dla oka i niejednokrotnie nosa.

Kompozycje amerykańskiego projektanta są casual’owe, a jednocześnie w tej swojej prostocie mają ponadczasową klasę. 

W kwestii zapachów jest głównie znany z kwiatowych kompozycji. Miałam już kilka flakonów sygnowanych jego nazwiskiem i uważam je wszystkie za przyjemne aromaty, którymi spokojnie możemy się otaczać na codzień. To, co uważam za najciekawsze w tych kompozycjach to ich uniwersalność w kwestii pory dnia w której można je na siebie założyć (to nie literówka – uważam, że zapach ubiera człowieka i jest niezbędny do skompletowania look’u tak jak buty, bluzka czy torebka). Zdecydowana większość rewelacyjnie sprawdza się zarówno w ciągu dnia jako zapach w sam raz do biura czy na kawę ze znajomymi, jak i na wieczór.

1B74565F-AE29-4C2B-B236-8C11649ED7BD

NUTY

Moje pierwsze spotkanie z tym pięknym flakonem z grubego, ciężkiego szkła miało miejsce jakiś już czas temu – mniej więcej 4 lata. Co dziwne w Stanach swoją premierę miał w sezonie letnim, a u nas w kraju pojawił się na zimę. Patrząc na to z perspektywy czasu zastanawiam się na ile pora roku była tu okolicznością decydującą przy ocenie tego zapachu, a na ile to kwestia pewnej zmiany preferencji z mojej strony. Jak widać do tej pory nie miałam go w swoim posiadaniu, jednak niedawno minione Święta okazały się momentem w którym zawitał na mojej toaletce i nie do końca bez mojej wiedzy 😉

Piramida zapachowa zdecydowanie nie przywodzi na myśl kompozycji stricte kwiatowej – a za taką jest przedstawiana:

  • głowa opiera się na dość ciekawym aromacie mleczka migdałowego w towarzystwie równie ciekawego różowego pieprzu i bergamotki
  • w sercu odnajdziemy roślinę goździka, jaśmin wielkolistny i heliotrop, który choć jest kwiatem pachnie wanilią
  • baza to w zasadzie same drzewne nuty opierające się na benzoesie czyli żywicy oraz drzewach sandałowym i kaszmirowym
FEFF3C33-2251-4088-90BE-9EA76461E105

OPIS

Dziś chciałabym Was zabrać w letnią podróż, która kojarzy się z powietrzem przesyconym gorącym piaskiem, ciałem na którym opalizują krople lekkiego odrętwienia i pożądania, które przyspiesza bicie serca. Letnia impreza na plaży, ognisko i szalony taniec do utraty tchu. Koktajle z palemką i facet, którego spojrzenie ściąga Cię z drugiego końca piaszczystego parkietu nad brzegiem morza czy rzeki w ten upalny wieczór. Odchodzisz na bok złapać oddech, a „on” pojawia się obok i musisz podjąć decyzję czy wolisz z nim porozmawiać i poznać go lepiej czy może jednak to nie na rozmowie Ci zależy…

Nie jest to zapach dla młodej panny – niesie ze sobą jasny przekaz, że to kobieta powinna go na sobie nosić. Dla mnie to obraz osoby świadomej swojej seksualności, niezależności, która jest w stanie w pełni podjąć decyzję co z tego „związku” zamierza wynieść – jedynie przelotny romans pełen namiętności i uniesień czy silną relację, w której jest równym partnerem dla swojego towarzysza.

92817511-45BE-44D0-A14D-13396CF067D6 2

PODSUMOWANIE

Tak jak zaczęłam ten post tak i go zakończę – nie jest to arcydzieło sztuki perfumiarskiej.

OCENA końcowa dla mnie to 6,5/10 więc nie ma tragedii ani nadmiernego zachwytu. Lubię je i czasem zwyczajnie mam ochotę nimi pachnieć.

Czy jest to zapach jeden z wielu podobnych? – całkiem prawdopodobne – bo nie zapada mi głęboko w pamięć. Zresztą wiecie już co uwielbiam pasjami jeśli chodzi o zapachy, ale sprawił mi frajdę i tego się trzymam.

Kupicie go teraz (16.01.2020) w rewelacyjnej promocji na notino.pl albo w Douglas.

A jak Wy? Znacie go? Lubicie? Ciekawa jestem Waszej opinii jak zawsze.

Ściskam ciepło i do następnego

Patrycja 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cww trust seal